Hibrid háború Közel-Keleten
A Hamász és Izrael közti háborút kiterjedt dezinformáció kísérte, amelyek egy részét a hatóságok irányították (leginkább a Hamász és a Hamásszal rokonszenves kormányok), de nagy részét spontán módon is közzétették, különösen X-ben, a korábban Twitter néven ismert platform, de más platformokon is. A TikTok (ahol például a videojátékokból készült felvételeket izraeli légicsapásokról készült videóként mutatták be) és a Telegraph (ahol például elszaporodtak a sikeres kibertámadásokról szóló, ellenőrizetlen és gyakran hamis állítások) a többi platform közül kiemelkedőek.
A konfliktusban részt vevő mindkét fél nemzetközi támogatóit is kibertámadás éri. Egyes csoportok régóta a Hamászhoz, mások Izraelhez csatlakoznak, megint mások pedig olyan hosszú távú ellenség ellen indítanak hadműveleteket, amelynek Izrael vagy a Hamasz támogatása ürügyként vagy provokációként szolgál. Míg a tevékenységek többsége az ismerős elosztott szolgáltatásmegtagadás (DDoS) vagy a zavaró szintű rontás volt, egy részük célzott volt.
A Radware kutatói felvázolják a háború kiberfázisainak menetét – a legtöbb esetben a DDoS-t. A Radware által megfigyelt hacktivista csoportok a Hamaszt támogató támadásokat végrehajtó vagy legalábbis állításokat követelő indonéziai Garnesia_Team, a Ganosec Team (szintén Indonéziából), a Marokkói Fekete Kiberhadsereg, a Mysterious Team Banglades, a Team Herox (Indiából), az Anonymous Sudan. (amely a névadó ország vallási és politikai csoportjaként mutatja be magát, de valójában egy orosz segédszervezet) és természetesen az orosz KillNet csoport.