Indonéz katonai titkosszolgálati adatok kerülhettek hackerek kezébe

Editors' Pick

Az indonéziai katonai stratégiai hírszerző ügynökséget (Bais) gyaníthatóan meghekkelték – derül ki egy kibertámadásokat figyelő fiók jelentéseiből. Ez az incidens a harmadik (feltételezett) kibertámadás az indonéz kormányzati szervek ellen egy héten belül. Nugraha Gumilar vezérőrnagy, a TNI Információs Központjának vezetője kijelentette, hogy a TNI kibercsapata vizsgálja az állítólagos betörést, de nem erősítette meg a hackertámadás tényét.

A támadást a BreachForumról ismert MoonzHaxor nevű hacker vállalta magára, azt állítva, hogy jelentős mennyiségű Bais TNI-adat került birtokában. Ez a hacker állítólag az indonéziai automatikus ujjlenyomat azonosító rendszert (Inafis) is feltörte, ujjlenyomat-képeket, e-mail címeket és alkalmazáskonfigurációkat szerzett, és ezeket az adatokat 1000 USD-ért kínálta eladásra. Hinsa Siburian altábornagy, a Nemzeti Kiber- és Kriptoügynökség (BSSN) vezetője tisztázta, hogy az eladásra kínált adatok régi adatok, és megerősítette, hogy a Polri rendszer továbbra is működőképes.

Egy kapcsolódó incidens során a Nemzeti Adatközpontot (PDN) múlt csütörtökön zsarolóvírus-támadás érte, ami megzavarta a repülőtéri bevándorlási szolgáltatásokat és az új diákok regisztrációját. A hackerek a Brain Cipher nevű zsarolóvírusváltozatot használva 8 millió dolláros váltságdíjat követelnek. Ez a zsarolóprogram a LockBit 3.0 zsarolóprogram továbbfejlesztése, amelyet korábban a Bank Syariah Indonesia (BSI) ellen is bevetettek 2023-ban.

(forrás)